آموزش تعویض فیلترهای تصفیه آب

10 / 10
از 1 کاربر

تعویض به موقع و درست فیلترهای دستگاه تصفیه آب بسیار مهم است. در صورتی که به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خود را تعویض نکنید موجب پایین آمدن کیفیت آب و همچنین ورود املاح به فیلترهای بعدی و خرابی آنها می شود. همیشه در تعویض به موقع سه فیلتر اول که به آنها فیلترهای اولیه هم گفته می شود دقت کنید مخصوصآ فیلتر شماره یک که عمدتآ دارای پوشش شفاف می باشد تا با دیدن تغییر رنگ آن اقدام به تعویض نمایید در غیر این صورت گل و لای به فیلترهای بعدی رسیده و به آنها صدمه می زند. در دستگاه های تصفبه آب هر فیلتر وظیفه خاصی را بر عهده دارد و آنها مکمل کار هم هستند، برای مثال در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس در صورتی که گل و لای وارد فیلتر ممبران دستگاه شود موجب خرابی آن می شود و هزینه تعویض آن نیز به نسبت فیلترهای اولیه بالاتر است. بهتر است در زمان خرید دستگاه تصفیه آب از کارشناسان بخواهید با تست آب ورودی مدت زمان تعویض فیلترها به شما بگویند.

 اگر نمی خواهید برای تعویض فیلترها از سرویس کاران کمک بگیرید و می خواهید خودتان این فیلتر ها را تعویض نمایید به نکته های زیر توجه نمایید:

در ابتدا آب ورودی به دستگاه را ببندبد و برق آن را نیز جدا کنید.

به وسیله اچار مخصوص این کار که در هنگام خرید در درون جعبه دستگاه تصفیه آب است اقدام به باز کردن محفظه فیلتر ها نمایید. این آچار دارای چهار دندانه است که این دندانه ها را باید روی برآمدگی هایی که بر روی محفظه ها وجود دارد قرار دهید و در مسیر عقربه های ساعت بچرخانید تا محفظه باز شود و سپس به راحتی فیلتر را تعویض نمایید و به همین صورت محفظه را به وسیله آچار و بر خلاف جهت عقربه های ساعت ببندید.

سپس مخزن دستگاه تصفیه آب را کاملا خالی کرده و سپس شیر آب ورودی دستگاه را باز کنید و جریان برق را متصل نمایید تا آب در دستگاه تصفیه آب جریان پیداکند. سپس صبر کنید تا مخزن پر شود و دوباره مخزن را خالی نمایید تا مخزن کاملآ تمیز شود. در اینجا کار شما به پایان رسیده و از نوشیدن آب پاک و سالم می توانید لذت ببرید.

ارسال نظر

کمک : کمک
0 0
سلام من در زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب محفظه آن را شکستم و الان اب نشت میده چکار کنم؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام با بخش پشتیبانی تماس گرفته تا محفظه جدید برای شما ارسال گردد
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :