انواع فیلترهای تصفیه آب

10 / 10
از 1 کاربر

در دستگاه تصفیه آب، تصفیه از طریق عبور آب از فیلتر های مختلف صورت می گیرد.  مهمترین بخش در دستگاه تصفیه آب همین فیلترها است، در این مقاله انواع فیلتر های رایج و عملکرد هر کدام را برای شما توضیح می دهیم.

1. فیلترهای اولیه :

این فیلترها که غالبآ سه فیلتر هستند وظیفه جداسازی رسوب ، گل و لای ، شن و ماسه و از همه مهم تر حذف کلر را به عهده دارند. این سه فیلتر در مرحله اول تصفیه قرار دارند و آب ابتدا از آنها عبور می کند. برخی از دستگاه تصفیه آب تنها همین سه فیلتر را دارند اما در دستگاه های جدید وو پیشرفته فیلترهای دیگری نیز برای تصفیه وجود دارد.

2. فیلتر کربن :

این فیلتر عملکردی مانند زغال در قدیم را انجام می دهد که وظیفه از بین بردن بو و مزه را در آب دارد.

3. فیلتر میکس پلاس :

این فیلتر که یکی از مهمترین فیلتر ها در دستگاه تصفیه آب است وظیفه از بین بردن باکتری و قارچ ها را دارد و وجود آن در مناطقی که آب آنها الودکی های میکروبی دارد الزامی است.

4. فیلتر مینرال :

این فیلتر بر عکس فیلتر های دیگر که مواد مضر را از آب جدا می کنند مواد مفیدی مانند کلسیم ، پتاسیم و.. را به آب اضافه می کند که این مواد برای سلامت انسان بسیار مفید هستند.

5. فیلتر ممبران :

این فیلتر دارای عملکرد بسیار پیشرفته ای است که تمام املاح مضر آب را از آن جدا می کند مانند قارچ ها ، میکروب ها و...

6. فیلتر قلیایی :

این فیلتر PH آب را به میزان نرمال می رساند و خاصیت اسیدی آب را از بین می برد.

7. فیلتر ظرفشویی :

این فیلتر خود مانند یک دستگاه تصفیه آب عمل می کند و بر روی شیر ظرفشویی متصل می شود و املاح مضر موجود در آب را از بین می برد . استفاده از این فیلتر برای تامین آب لازم برای شستشو میوه و سبزیجات بسیار خوب است.

8. فیلتر حمام :

این فیلتر یا در مسیر دوش و یا به جای سردوشی استفاده می شود و موجب می شود شما با آب سالم و پاک استحمام کنید. این فیلتر از بیماری های پوستی به خصوص برای کودکان جلوگیری می کند.

ارسال نظر

ساسان : نمایندگی
0 0
با سلام من در شهرستان خوی هستم اگه می شود لیست قیمت فیلتر های دستگاه تصفیه آب را برای من ارسال کنید.
مدیریت : پاسخ
0 0
با سلام دوست عزیز لیست قیمت دستگاه تصفیه آب و فیلتر ها برای شما ارسال گردید.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :