اهمیت فیلتر ممبران

10 / 10
از 1 کاربر

فیلتر ممبران یکی از مهمترین فیلترهای تصفیه آب است ، ساخت این فیلتر یک انقلاب در صنعت ساخت دستگاه های تصفیه آب به شمار می آید. این فیلتر در دستگاه های تصفیه آب اغلب به رنگ آبی و در بالا دستگاه تعبیه شده است.

این فیلتر از تعداد زیادی لایه های نیمه تراوا ساخته شده است که این لایه ها دور هم به صورت موازی پیچیده شده اند و به صورت استوانه در آمده است این فیلتر در دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس دیده می شود. لایه های درون این فیلتر دارای منافذ میکروسکوپی بسیار کوچک هستند که تنها اجازه عبود ملکول های آب را می دهند و تمام املاح و ناخالصی های آب را از آن جدا می کنند و از وسط غشا خود آب سالم را خارج می کنند و همچنین ناخالصی ها و مواد مضر به صورت پساب از فیلتر خارج می شود.

فیلتر ممبران قابلیت خذف نیترات ، آرسنیک ، میکروب و ویروس ها ، آفت کش و انگل ها و تمامی مواد نا خالص محلول در آب را دارد. این فیلتر وظیفه پایین آوردن سختی آب را نیز به عهده دارد. اگر بخواهید اهمیت و قابلیت بالا این فیلتر را متوجه شوید باید بگوییم این فیلتر حتی این قابلیت را دارد که آب شور را به آب شیرین تبدیل کند و بعد ار ساخت این فیلتر از آن در دستگاه های آب شیرین کن استفاده می شود.

طول عمر این فیلتر بالا است و به صورت نرمال و آب شهری دوسال می باشد البته لازم به ذکر است طول عمر فیلتر ممبران ارتباط مستقیم با میزان آلودگی و همچنین درست و به موقع تعویض کردن فیلتر های  دیگر دستگاه تصفیه آب دارد. اگر در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوی فیلتر های اول تا سوم که به آنها فیلتر های اولیه گفته می شود را به موقع تعویض نکنید املاح و گل و لای از آنها عبور کرده و به فیلتر ممبران رسیده و این فیلتر را خراب می کند. به دلیل اهمیت بالا این فیلتر همواره از فیلتر با کیفیت و استاندارد استفاده کنید.

ارسال نظر

* : *
0 0
سلام ممنون ار تمامی مقاله های عالی و آموزندتون که کارایی دستگاه تصفیه آب را برای ما توضیح می دهید.
مدیریت : پاسخ
0 0
ممنون از شما کاربر عزیز
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :