تاثیر ازن در تصفیه آب

10 / 10
از 1 کاربر

ازن از گازهایی است که بسیار در تصفیه آب کارایی دارد و روز به روز به میزان استفاده از آن بیشتر می شود و اکنون از ازن برای تصفیه آب منازل و صنعتی و همچنین در استخرها استفاده می شود.ازن یک گاز اکسید کننده است و چون به صورت گاز می باشد باید در همان جایگاه تصفیه آب تولید و به آب اضافه شود.

ازن دارای مزیت های بسیار زیادی در برابر کلر است مهمترین آنها بی ضرر بودن است ، جایگزین کردن ازون به جای کلر موجب می شود آب سالم تر و بی ضرر تر به دست آید ، برخی دیگر از مزایای ازون این است که اگر میزان بیش از حد مجاز آن به آب اضافه شود به صورت اکسیژن از آب خارج شده و آب را شفاف و گوارا می کند. استفاده از ازن در استخرها به دلیل اینکه مانند کلر نیاز به انبار کردن ندارد و تنها به وسیله یک دستگاه ازن ساز ساخته می شود بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، همچنین استفاده از ازن هزینه کمتر دارد.

ازن به صورت گاز آبی رنگ با بوی قوی وتند دیده می شود که با قابلیت میکروب کشی بالا و از بین بردن ویروس ها می تواند آب سالم در اختیار مصرف کننده ها قرار می دهد. از ازن بیشتر در دستگاه تصفیه آب استخر ها استفاده می شود زیرا هم آب را تصفیه می کند و هم برای سلامت بدن و پوست مناسب است. وجود کلر در آب موجب سوزش پوست و چشم و اگر زیاد در معرض آب کلر دار قرار بگیرید می تواند موجب سرطان پوست شود در مقابل ازن نه تنها ضرر ندارد بلکه به دلیل اکسیداسیون آب موجب شادابی پوست می گردد.

ازن تاثیرات زیادی بر روی آب تصفیه شده دارد مانند طعم و بوی آب ، شفافیت آب ، حذف آهن و منگنز و گند زدایی آب دارد. به زبان ساده ازن مواد معدنی مضر آب را اکسید کرده و موجب ته نشین شدن آنها و خروج به صورت پس آب می شود و از طرفی دیگر آب پاک و سالم را در اختیار شما قرار می دهد.

ارسال نظر

شیما : سوال
1 -1
از ازون در دستگاه تصفیه آب خانگی هم استفاده می شود؟
مدیریت : پاسخ
1 1
با سلام خیر از ازون در دستگاه تصفیه آب صنعتی و استخر استفاده می شود.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :