سه نکته برای کارایی بهتر دستگاه تصفیه آب

10 / 10
از 1 کاربر

دستگاه تصفیه آب و به ویژه دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس تا 99% نا خالصی های مضر آب را از آن جدا کرده و آب تمیز و پاک را در اختیار شما قرر می دهد ولی در برخی شرایط ممکن است کارایی این دستگاه پایین بیاید، در این مقاله چند نکته را برای شما بیان خواهیم کرد که با توجه به آنها می توانید بهترین بازدهی را از دستگاه تصفیه آب خود بگیرید.

دمای آب

به اولین نکته که باید دقت کرد دمای آب است. دمای آب ارتباط مستقیم با کارایی فیلترهای دستگاه تصفیه آب دارد. اگر دمای آب زیاد باشد موجب باز شدن بیش از حد فیلترها و در نتیجه عبور ذرات محلول در آب از آنها می شود و در صورتی که دمای آب پایین باشد ابن منافذ بسته شده و آب خروجی کم می شود. بهترین دمای آب برای ورود به دستگاه تصفیه آب 24 درجه سانتیگراد است.

فشار آب

نکته بعدی که به آن باید دقت کرد فشار آب ورودی به دستگاه است. فشار بالای آب بسیار برای دستگاه تصفیه آب مفید است فشار بالای آب موجب بالا رفتن کیفیت و افزایش میزان آب خروجی دستگاه تصفیه آب می شود. تاثیر دیگر فشار آب بر فیلترها این است که مانع از بسته شدن منافذ این فیلترها می گردد.

TDS

TDS به معنای جامدات محلول در آب است. این ناخالصی ها به وسیله فیلترها و به ویژه فیلتر ممبران به صورت کامل از آب حذف می شود ولی به این نکته باید دقت کرد هرچه این ناخالصی ها بیشتر باشد هم آب خروجی از دستگاه تصفیه آب کمتر است و هم عمر فیلترها کاهش می یابد.

ارسال نظر

حامد : TDS
0 0
سلام TDS آب خروجی دستگاه تصفیه آب را به چه صورتی می توان سنجید؟
مدیریت : پاسخ
0 0
با سلام شما TDS آب خروجی دستگاه تصفیه آب را به وسیله دستگاه های TDS متر می توانید بسنجید
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :