شیر برقی دستگاه تصفیه آب

10 / 10
از 1 کاربر

یکی از اجزاء تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب شیر یرقی می باشد که این شیر در عملکرد دستگاه تصفیه آب بسیار پر اهمیت است از این رو در این مقاله انواع آن و همچنین چند نکته در مورد آن را برای شما بیان خواهیم کرد.

همانگونه که از نام این قطعه مشخص است وظیفه آن قطع و وصل کردن آب به صورت برقی و اتوماتیک است، در دستگاه تصفیه آب وظیفه این قطعه این است که در هنگام کار کردن پمپ دستگاه تصفیه آب جریان آب را وصل و در هنگام خاموش شدن این پمپ جریان آب را قطع نماید، در واقع این شیر باعث هدر نرفتن آب می شود.

شیر برقی ها عمدتآ به دو دسته باز و بسته دسته بندی می شوند که انواع باز آن در هنگام قطع برق باز است و در هنگام اتصال جریان برق بسته می شود و نوع بسته آن عملکردی بر عکس دارد پس در هنگام قطع برق بسته است و در هنگام وصل جریان برق باز می شود.

شیر های برقی عمدتآ به دلیل جواب ندادن به عملکرد پمپ خراب می شوند، یعنی یا اینکه در هنگام روشن بودن آب جریان آب را قطع می نمایند و اجازه ورود آب را به دستگاه تصفیه آب نمی دهند و یا اینکه در هنگام خاموش شدن پمپ جریان آب را وصل می نمایند و موجب خروج آب از بخش پسماند به فاضلاب شده و موجب هدر رفتن آب می شوند.

شیر برقی را با کمی دقت می توان تعویض کرد تنها به سه نکته باید دقت کرد. در ابتدا در هنگام تعویض این شیر به فلش جهت جریان آب دقت نمایید تا این شیر را برعکس وصل نکنید، جا به جایی سوکت برق در کارایی تاثیری ندارد ، در هنگام نصب برای آب بندی از نوار تفلون استفاده کنید. با توجه به این نکات به راحتی می توانید این شیر را تعویض نمایید. البته این نکته نیز باید بگوییم این شیر دارای عمر طولانی می باشد و خرابی در آن به ندرت پیش خواهد آمد.

ارسال نظر

سیروس : قطعات
0 0
سلام ببخشید شما شیر برقی دستگاه تصفیه آب خانگی را دارید؟
مدیریت : پاسخ
0 0
با سلام بله مدل دستگاه تصفیه آب خود را در بخش تماس با ما اعلام کرده تا فاکتور برای شما ارسال گردد.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :