فلزات موجود در آب

10 / 10
از 1 کاربر

در  برخی آب ها فلزاتی موجود می باشند که در این مقاله به چند نمونه مضر آنها اشاره خواهیم کرد، البته این را باید بدانید وجود این فلزها در آب کشور ما بسیار کم است ولی در مناطق مختلف ممکن است در آب موجود باشند و به وسیله دستگاه تصفیه آب و به ویژه دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس کاملا از آب جدا می شوند.

سرب

سرب یکی از مضر ترین فلزات موجود در آب است. این فلز سمی موجب اختلال در سیستم عصبی و همچنین کم خونی می شود. در ابتدا مسیر آب رسانی سرب وجود ندارد ولی در ساخت برخی از لوله های قدیمی از سرب استفاده می شده و در صورت فرسوده بودن این لوله ها سرب وارد آب می شود.

فلوراید

با شنیدن اسم فلوراید اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند خمیر دندان است ولی این را باید بدانید همان گونه که این عنصر برای دندانها بسیار مفید است وجود بیش از حد آن در آب آشامیدنی موجب مسمومیت و سرطان اجزاء دستگاه گوارشی می شود.

کروم

وجود کروم در آب نیز موجب سرطان معده نارسایی کلیوی و آلزایمر زودرس می شود کروم در برخی از سفره های آب زیر زمینی وجود دارد که می تواند وارد آب شده و آب را آلوده کند.

آرسنیک

آرسنیک موجود در آب می تواند موجب سرطان های مختلف شود و همچنین برای قلب و مغز بسیار مضر است و عملکرد آنها را دچار اختلال می کند، همچنین برای خانم های باردار و جنین آنها بسیار مضر است. این فلز تنها به وسیله فیلتر اسمز معکوس از آب جدا می شود.

ارسال نظر

پروین : جالب
0 0
مقاتون بسیار خوب بود واقعآ امروزه هر خانواده یک دستگاه تصفیه آب نیاز داره
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :