چند نکته که برای نگهداری دستگاه تصفیه آب

10 / 10
از 1 کاربر

دستگاه تصفیه آب یک دستگاه با عملکرد ساده اما در عین حال حساس و آسیب پذیر است ولی شما می توانید با رعایت چند نکته ساده عمر دستگاه خود را بالا برده ودر نتیجه کیفیت آب مصرفی خود را نیز بالاتر ببرید که در زیر به این نکات اشاره می کنیم :

آب گرم

ورود آب با دمای بیشتر از 45 درجه موجب تغییر حالت دادن فیلتر ها به ویژه فیلتر RO و در نتیجه پایین آمدن عملکرد فیلترها و همچنین خرابی شیر آلات و واشرها می شود، در زمان نصب دستگاه تصفیه آب دقت کنید که آن را به شیر آب گرم متصل نکنید.

یخ زدگی دستگاه

اغلب دستگاه های تصفیه آب را در مکانهای بسته قرار می دهند ولی اگر می خواهید از دستگاه تصفیه آب در فضای باز استفاده کنید آن را عایق بندی حرارتی کنید تا بر اثر سرما دچار یخ زدگی نشود، زیرا حجم آب بعد از یخ زدن بیشتر می شود و موجب ترکیدن لوله ها و فیلتر ها می شود.

تعویض به موقع فیلترها

عدم تعویض به موقع فیلترهای تصفیه موجب پایین آمدن کیفیت آب خروجی و همچنین خرابی فیلتر های دیگر می شود، مانند فیلتر های RO. زمان تعویض فیلترها با یکدیگر متفاوت است پس در زمان خرید یا نصب از زمان تعویض هر کدام از این فیلترها اطلاع کسب کنید . برای مثال تعویض نکردن به موقع فیلتر اول که و ظیفه جدا سازی کلر و املاح مضر را دارد موجب می شود این املاح تا فیلتر های بعدی پیش رفته و در این فیلتر ها رسوب کنند و موجب خرابی این فیلترها شود.

نکته بعدی که درتعویض فیلتر ها وجود دارد استفاده از فیلتر های با کیفیت و استاندارد است زیرا استفاده از فیلتر های غیر استاندارد نه تنها موجب تصفیه آب نمی شود بلکه می تواند آب را آلوده تر کند.

در آخر اگر به مسافرت می روید و به مدت یک هفته یا بیشتر در منزل نیستید دستگاه تصفیه آب را خاموش کرده و اتصال برق دستگاه را جدا کنید و در هنگام استقاده مجدد ابتدا آب مخزن را تخلیه کرده و سپس آن را روشن نمایید.

ارسال نظر

ناصر : سوال
0 0
آقا میشه شیر آب گرم را به دستگاه تصفیه آب متصل کرد و آب خروجی گرم داشت؟
مدیریت : پاسخ
0 0
با سلام خیر اتصال آب گرم به دستگاه تصفیه آب عملکرد آن را دچار مشکل می کند، البته برای این کار دستگاه تصفیه آب مخصوصی وجود دارد که بروشور آن برای شما ارسال می گردد.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :