دستگاه تصفیه آب آکواریوم

دستگاه تصفیه آب آکواریم در واقع یک فیلتر است که دارای لایه های مختلفی برای تصفیه آب است و یک موتور که موجب می شود آب در مسیر فیلتر جریان پیدا کند. یکی از اجزاء مهم در هر اکواریم دستگاه تصفیه آب است که انتخاب تصفیه آب مناسب برای آکواریم شما از تعویض آب مکرر بی نیاز می کند.

انتخاب دستگاه تصفیه آب اکواریم مناسب به فاکتور های مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می توان به نوع ماهی ها ، اندازه ماهی ها و حجم اکواریم اشاره کرد ، برای مثال ماهی های گوشت خوار میزان آلودگی بیشتر دارند پس باید فیلتری انتخاب کرد که بسیار قوی باشد و یا ماهی های حساس به آب برای آنها باید از فیلتر های پیشرفته استفاره کرد. درون فیلتر دستگاه تصفیه اکواریم از چند لایه فیلتر استفاده شده است که هر کدام وضیفه خواصی دارند.

در فیلتر دستگاه تصفیه آب اکواریم از اسفنج استفاده شده که وظیفه آن جدا کردن شن و ماسه های کف اکواریم که وارد فیلتر شده اند می باشد و این اسفنج قابل شستشو می باشد، در زمان شستن به هیچ عنوان از مواد شوینده نباید استفاده کرد زیرا بعد از نصب مقدار مواد شوینده باقی مانده را به آب اکواریم انتقال می دهد، بخش بعدی فیلتر آب اکواریم زغال است که این زغال موجب می شود آب شفاف ، تمیز و بی بو باقی بماند و همچنین PH آب را در حد نرمال نگه می دارد، بخش بعدی سرامیک موجود در فیلتر است که وظیفه آن تولید باکتری های مفید برای آب است که وجود این باکتر ها برای آب و ماهی ها بسیار اهمیت دارد.