دستگاه تصفیه آب استخر

دستگاه تصفیه آب استخر دارای انواع مختلفی هستند ولی عمدتآ دو نوع اوزون زن و معمولی دارند که دستگاه تصفیه آب استخر که از اوزون استفاده می کنند کمی گرانتر است ولی در مقابل آب با کیفیت تری را در اختیار شما قرار می دهد.

در دستگاه های تصفیه آب استخر از فیلتر های مختلفی استفاده می شود که در بیشتر آنها از فیلتر های شنی که کارایی بالایی هم دارند استفاده می کنند ، در زمان تعویض فیلتر شنی تنها شن آن عوض می شود و بدنه فیلتر که بیشتر هم از استیل ضد زنگ ساخته شده است ثابت می ماند.

پزشکان بر فواید وجود اوزون در آب استخر بسیار تاکیید می کنند از این رو در بیشتر استخر ها آب بعد از تصفیه، وارد مرحله اضافه کردن اوزون یا همان اوزون زنی می شود در این بخش اضافه شدن اوزون موجب از بین رفتن تمام مواد مضر در آب می شود و همچنین وجود اوزون در آب برای پوست و چشم ما که برخورد مستقیم با آب دارند بی ضرر است. در قدیم و بعضی از استخرهای کنونی برای ضد عفونی آب از کلر استفاده می شود، که و جود کلر در آب برای پوست و سیستم تنفسی بسیار مضر و قرار گرفتن بیش از حد در آب کلر دار موجب سرطان پوست می شود.

لازم به ذکر است استخر هایی که از کلر برای ضد عفونی و تصفیه استفاده می کنند هم می توانند از دستگاه های اوزون زن برای بالا بردن کیفیت آب استفاده بکنند. استفاده همزمان از کلر و اوزون موجب می شود که اوزون مواد سمی کلر را مهار کند و همچنین طول عمر فیلتر های دستگاه تصفیه آب را هم بیشتر کند. باید بدانید بعد از ورود اوزون به آب اوزون تبدیل به اکسیژن می شود و موجب می شود آب استخر شفافتر به نظر برسد.