کینگ آرتور؛ قهرمان جدید بارسلونای ناشناخته

بارسایی که شب گذشته برابر لیورپول به میدان رفت و 3-0 پیروز شد، برای بسیاری از فوتبال دوستان و حتی برخی هوادارانش، تیمی ناشناخته بود. به گزارش “ورزش سه”، به نقل از مارکا، بارسا را همه با فوتبال مالکانه و تسلط کامل روی توپ و میدان می شناسند اما شب گذشته برابر لیورپول این تیم میهمان بود که بیشتر دقایق بازی را روی دروازه بارسا خیمه زده بود و در عوض آبی اناری ها بودند که توانستند برنده بسیاری از جنگ های فیزیکی میانه میدان شوند. در این مهم، نقش یک نفر غیر قابل انکار است: آرتورو ویدال.

ویدال سورپرایز ارنستو والورده در ترکیب ثابت بارسلونا بود. کسی انتظار نداشت ستاره شیلیایی از ابتدا برابر لیورپول به میدان برود اما او نه تنها 90 دقیقه در زمین حاضر بود که تبدیل به قهرمانی تیمش نیز شد. وقتی در دقیقه پایانی خودش را برای تکل زدن روی پای مانه پرتاب کرد و بارسا را از یک خطر نجات داد، ثابت کرد که فیکس بودنش چه تصمیم درستی بوده و نظر آن عده ای که هنوز نسبت به جذب او ناموافق بودند را نیز برگرداند. ویدال در این فصل روزهای خوب و البته بدی را تجربه کرده است؛ ولی ارنستو والورده به یک اطمینان خاطر در مورد او رسیده است.

سرمربی بارسا در مورد ویدال می گوید:« آرتورو در مقطع پایانی فصل، بسیار آماده نشان داده است و در بازی های کلیدی یک مهره قابل اعتماد است. لیورپول به شما اجازه مالکیت توپ نمی دهد و اینجاست که حضور بازیکنانی چون ویدال در میانه زمین، کاملا تاثیرگذار است. او در بهترین فرمش است و ما هم از این آمادگی او سودش را می بریم. برای میدان دادن به ویدال در بازی های بزرگ، دیگر هیچ تردیدی ندارم.» ویدال برابر لیورپول، همه جای زمین بود. یک لحظه در چپ یک لحظه در راست و حتی در حال کمک به مدافعان برای مهار محمد صلاح نیز دیده می شد. او در همه جنگ های تن به تن حاضر بود و در بسیاری برنده نیز خارج می شد. توپ گیری های به موقع و ایجاد ارتباط خوب بین دفاع و حمله نیز از دیگر خصوصیات بارز ستاره شیلیایی بودند. ویدال همان بازیکنی است که بارسا فصل گذشته کم داشت. به بازی برگشت با رم دقت کنید که حضور آندره گومس به جای اینیستا چه ضربه بزرگی به بارسا زد. شاید حضور یک ویدال آماده برابر رم، بارسا را راهی نیمه نهایی می کرد و آن معجزه هرگز رخ نمی داد. والورده و هواداران بارسا حالا خوشحالند که کینگ آرتور را در جمع خود دارند و با او به فتح ششمین لیگ قهرمانان، خوشبین تر از همیشه هستند.

منبع : ورزش سه